Apie drėgmę

Drėgmės kiekis ore gali būti nuo 0 iki 100 %, atsižvelgiant į temperatūrą ir oro srovės intensyvumą (vėdinimą).

Tipiškas drėgno oro pavyzdys yra gamta po lietaus arba vonia po dušo. Idealus drėgmės kiekis yra nuo 45 iki 60 %.

pernelyg didelis sausumas
10% 20% 30%
drėgmės
atsiradimas
40% 50% 60%
perteklinė
drėgmė
70% 80%
rūkas
90% 100%

KODĖL NAMUOSE PER DRĖGNA

12 litrų

12 litrų vandens ore – toks yra vidutinis vandens kiekis, kurį tipiška šeima produkuoja per dieną, atlikdama kasdienę veiklą (gamindama valgį, maudydamasi vonioje arba po dušu, šildydama dujomis). Perteklinė drėgmė gali atsirasti dėl.

Skverbimasis pro sienų poras

Mūsų namų sienos yra poringos struktūros su mažyčiais įtrūkiais. Drėgmė iš išorės gali lengvai pro juos prasiskverbti, ir vidaus oras tampa drėgnas.

Netinkamai įrengto pamato kapiliarumas

Jeigu pamato sienos blogai izoliuotos ir turi tiesioginį kontaktą su vandeniu, drėgmė gali skverbtis pro sieną iki 1,5 m aukščio.

Netinkami vandens įrenginiai

Varvantis čiaupas, tekantis vanduo iš skalbyklės arba indaplovės taip pat didina drėgmės kiekį aplinkoje ir gali sugadinti grindis arba sienas.

Vandens garų kondensacija

Drėgmės kiekis priklauso nuo kambario temperatūros. Jeigu temperatūra yra žema, drėgmė kondensuojasi ir mažyčiai vandens lašeliai nusėda ant sienų. Jų gali atsirasti ir vonioje, besiprausiant po dušu arba gaminant valgį virtuvėje.

Plyšiai

Pastatų sienų ir pamato izoliacijoje visuomet atsiranda smulkių defektų (plyšių). Pro juos taip pat gali skverbtis vanduo.

Žmogaus veikla

Žmogaus kūnas gamina nemažą vandens kiekį. Atliekant įprastinius veiksmus, vanduo išsiskiria iš mūsų kūno, mums kvėpuojant arba prakaituojant.

Besiprausiant po dušu, besimaudant vonioje, gaminant valgį, plaunant grindis arba džiūstant drabužiams, vis daugiau drėgmės patenka į orą. Keturių žmonių šeima produkuoja daugiau kaip 10 litrų vandens garų per dieną.

Kas atsitinka?

Jeigu ore esanti drėgmė negali prasiveržti, ji kondensuojasi vėsiausiose namų vietose: ant langų, nešildomose patalpose arba ant netinkamai izoliuotų sienų.

PERTEKLINĖS DRĖGMĖS POVEIKIS

Nuolatinis žemas arba aukštas drėgmės kiekis gali sugadinti Jūsų nuosavybę, turėti neigiamos įtakos Jūsų fizinei ir psichinei savijautai bei neigiamai veikti Jūsų sveikatą.

Geriausias santykinis drėgnis yra nuo 45 iki 60 %. Perteklinė drėgmė yra identifikuojama pagal būdingus bruožus, tokius kaip pelėsių dėmės ant sienų, kondensacija, tapetų lupimasis, šalčio pojūtis ir pagaliau alergijos.

Nuosavybės sugadinimas

Padidėjęs drėgmės kiekis – tai ne tik netinkamai izoliuotų pastatų problema. Vidutinė keturių žmonių šeima produkuoja daugiau kaip 10 litrų vandens garų per dieną.

Perteklinė drėgmė didžiausią poveikį turi nedidelėms nevėdinamoms erdvėms: rūbinėms, sieninėms spintoms, batų lentynoms, stalčiams ir kambariams, kuriuose nuolatos yra aukštas drėgmės lygis (vonioms, virtuvėms arba rūsiams). Perteklinės drėgmės pasekmės yra kondensacija ant langų ir sienų, tapetų lupimasis, dažytų paviršių iškilimas, pelėsiai ant sienų ir nemalonus kvapas.

vandens kondensacija
nemalonus audinių kvapas dėl drėgmės
tapetų lupimasis
pelėsiai ant sienų
reumatas
alerginės reakcijos

Neigiamas poveikis sveikatai

Perteklinė drėgmė didina pelėsių ir miltligės plitimo riziką, kuri, savo ruožtu, sukelia alerginius ir reumatinius susirgimus. Pavyzdžiui, alergija dulkėms dažniau atsiranda, būnant drėgnoje aplinkoje.

Dažniausi požymiai, pavyzdžiui, yra odos dirginimas ir pasikartojančios kvėpavimo takų infekcijos. Drėgnoje aplinkoje plinta ir namų dulkių erkės, kurios gali sukelti arba pabloginti alerginius susirgimus.

Fizinės ir psichinės savijautos sutrikimas

Mūsų temperatūros suvokimas yra glaudžiai susijęs su drėgmės lygiu. Dėl aukšto drėgmės lygio mūsų pojūčiai neteisingai įvertina kambario temperatūrą. Įprastai mums atrodo, kad yra gerokai šilčiau arba šalčiau, negu yra iš tikrųjų.

More

Rekomenduoja

AFPRAL AFPRAL rekomenduoja naudoti Metylan STOP HUMIDITY

Kaip

naudoti Mes padėsime išspręsti Jūsų problemą

Metylan STOP SYSTEM

Daugiau apie Metylan STOP SYSTEM