Žmonės ne visada žino, kad jų namuose iškilo su drėgme susijusių problemų. Toliau pateikiame 4 įprastus požymius, leisiančius jums nustatyti, ar šios problemos būdingos ir jūsų namams.
Jei vonioje neužtikrintas pakankamas vėdinimas, galintis nukreipti į viršų kylančius garus, dažnai iškyla problemų dėl juodojo pelėsio ant lubų arba viršutiniuose sienų kampuose. Šie padariniai yra susiję su pertekline drėgme, uždaryta mažoje erdvėje. Drėgmės sugėriklis tokiose vietose gali būti itin naudingas, nes gali sumažinti drėgmės kiekį ir jos sukeliamą žalą.
Pelėsis ne tik palieka bjaurių dėmių ant sienų, lubų ir baldų, bet taip pat gali turėti neigiamą poveikį jūsų savijautai. Pelėsis gali sukelti nemalonų kvapą jūsų kambariuose, o kartais gali sukelti nosies užgulimą, gerklės dirginimą, kosulį ar švokštimą. Jei pastebėjote vieną arba daugiau iš šių problemų, tai gali būti ženklas, kad jūsų namuose yra pelėsių, kurių atsiradimą lėmė per didelis patalpų drėgnumas.
Dideliam drėgmės kiekiui susilietus su šaltu paviršiumi, pvz., langu žiemą, dėl vėsesnio oro drėgmė pavirsta skysčiu. Ant vidinės langų pusės susiformuoja į rūką panašus kondensatas.
Jei jums atrodo, kad savo sienas atnaujinate dažniau nei turėtumėte, tikriausiai turite su drėgme susijusių problemų. Perteklinė drėgmė neleidžia tapetams tinkamai prisiklijuoti prie sienų. Dėl jos taip pat gali atsilupti arba išsipūsti sieninių dažų danga.
Jei aptikote bent vieną iš šių požymių, tikriausiai jūsų namuose yra per daug drėgmės. Nesijaudinkite, perteklinę drėgmę jums padės pašalinti drėgmės sugėriklis. Pastatykite jį patalpose, kuriose labiausiai pastebimas didelės drėgmės poveikis.