Drėgmė – tai ore esantys vandens garai. Dažniausiai ji yra nematoma, bet kartais ją galima matyti, pvz., tirštą rūką. Drėgmės padariniai taip pat yra matomi, kai ore esantis garų perteklius kondensuodamasis ant šaltų paviršių suformuoja mažus vandens lašelius. Be to, ore gali išsilaikyti tik ribotas vandens garų kiekis, kuris priklauso nuo oro temperatūros. Faktinis drėgmės kiekis ore yra vadinamas santykiniu drėgnumu ir yra išreiškiamas procentais – 0 % reiškia, kad drėgmės visai nėra, o 100 % reiškia didžiausią garų kiekį, kuris gali išsilaikyti ore tam tikroje temperatūroje. Kuo žemesnė temperatūra, tuo mažesnis didžiausias vandens kiekis, galintis išsilaikyti ore.
Tinkamu laikomas drėgmės lygis nuo 50 iki 60 procentų. Toks namų drėgmės lygis užtikrins geriausią jūsų ir jūsų šeimos narių savijautą.
Poveikis jūsų sveikatai ir savijautai dėl per mažo drėgnumo
Jei drėgmės lygis yra mažiau nei 40 %, aplinka tampa sausa. Žemesnėje temperatūroje per mažas drėgmės kiekis sausina odą ir gali sukelti dirginimą bei diskomfortą.
Poveikis jūsų sveikatai dėl per didelio drėgnumo
Iš kitos pusės, jei drėgnumo lygis yra daugiau nei 65 %, aplinka tampa drėgna. Drėgmė įstringa kampuose, o ant langų besikaupiantis kondensatas galiausiai nukrinta ant jautrių paviršių, kurie dėl to pūva, ant jų auga pelėsiai, veisiasi bakterijos ir sukeliamos kitos lengvai plintančios neigiamos pasekmės. Pavyzdžiui, dulkių erkės yra mažos nematomos būtybės, gyvenančios minkštuose balduose, tokiuose kaip lovos, rėmuose, kilimuose ir drabužiuose. Jų dažniausiai atsiranda, kai drėgmės lygis viršija 70 %. Aplinkoje, kurioje yra pelėsių ir dulkių erkių, astmos ar alergijos simptomai gali paūmėti.
Jus supanti aplinka yra labai svarbus veiksnys kalbant apie jūsų šeimos komfortą. Siekiant užtikrinti didžiausią komfortą, svarbu palaikyti tinkamą drėgnumo lygį. Jeigu įtariate arba žinote, kad jūsų namuose yra per daug drėgmės, naudokite drėgmės sugėriklius, kurie padės jums nuolat palaikyti gaivią aplinką jūsų namuose.